Ogłoszenia Duszpasterskie na Rocznicę Poświęcenia Kościoła 31 października 2021 r.

Kończymy w dniu dzisiejszym miesiąc „różańcowy”. Uroczyste nabożeństwo po Mszy św. O godz. 12.00 (po tej Mszy św.). Bardzo dziękujemy tym wszystkim, którzy z taką gorliwością uczestniczyli w tych nabożeństwach każdego dnia. Zachęcamy wszystkich, aby różańca „nie wypuszczać” ze swoich dłoni i modlić się na nim każdego dnia. Pamiętajmy: aby się na nim modlić, trzeba go mieć ze sobą.

Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. 

O godz. 9.30 modlitwa przy grobach w Skieliwce.

Tutaj Msza św. o godz. 11.00, a następnie procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych. Jutro będzie celebrowana tylko jedna Msza św.

We wtorek Wspomnienie Wszystkich Zmarłych.

Msze św. będą odprawione o godz. 10.00 i o godz. 16.00. Po Mszach św. procesje wewnątrz świątyni i modlitwy za zmarłych.

Od wtorku wszystkie Msze św. wieczorne będą odprawiane o godz. 16.00

Podobnie jak w roku ubiegłym Stolica Apostolska udzieliła specjalnego pozwolenia, aby móc uzyskać odpust zupełny nawiedzając nasze cmentarze przez cały miesiąc listopad. Odpust ten mogą uzyskać Ci, którzy są w stanie łaski uświęcającej, nie mają jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, odmówią Wierzę w Boga i pomodlą się w intencjach, w których modli się Papież Franciszek. Dodatkowy warunek do uzyskiwania tego odpustu w tym miesiącu to nawiedzenie cmentarza. Odpust ten możemy ofiarować za zmarłych.

Dziękujemy za ofiary składane przy okazji „wypominek”. Każdego dnia będziemy modlić się za naszych zmarłych, wypominając ich po każdej Mszy św.

W czwartek: Wspomnienie św. Karola Boromeusza i I Czwartek Miesiąca.

W piątek: I Piątek Miesiąca. Ojciec Przeor uda się do naszych chorych. Po Mszy św. Wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwy pierwszo piątkowe do Serca Pana Jezusa.

W sobotę: w liturgii karmelitańskiej wspomnienie bł. Noniusza Alwareza, zakonnika, i I Sobota Miesiąca. Po Mszy św. jak zwykle tego dnia będziemy oddawać cześć Najś. Sercu Matki Bożej.

Katecheza:

Najmłodsze dzieci nie mają w tym tygodniu.

Grupa średnia we środę o godz. 15.00.

Najstarsi w piątek po Mszy św., czyli około  godz. 16.30. Kto może niech przyjdzie na Mszę św.

Dziękujemy serdecznie za piątkowe i sobotnie grabienie liści na naszym ogromnym placu.

Młodzieży dziękujemy również za wczorajsze mycie okien w klasztorze i krużgankach.

Jak zwykle i z całego serca składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, a także za dary i ofiary do kuchni klasztornej.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia. Wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.

Módlmy się o nowe powołania z naszej parafii i o ustanie pandemii, o pokój na  świecie i Ukrainie, w intencji wszystkich obchodzących w tym tygodniu imieniny, urodziny czy jakiekolwiek jubileusze. Polecajmy naszych zmarłych przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Wspomnieniem Wszystkich Zmarłych.