Ogłoszenia Duszpasterskie Na 33 Niedzielę Zwykłą 14 listopada 2021 r. 

  1. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia i uroczystości liturgiczne: 

 

Poniedziałek Wspomnienie Wszystkich Zmarłych Zakonu Karmelitańskiego; 

Wtorek Rocznica poświęcenia rzymskich bazylik Świętych Apostołów Piotra 

i Pawła, albo św. Małgorzaty Szkockiej; 

albo św. Gertrudy, dziewicy; 

Środa Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy; 

Czwartek Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny; 

Piątek Wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy; 

Sobota Wspomnienie św. Rafała od św. Józefa Kalinowskiego, prezbitera; 

Niedziela Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. 

 

  1. W tym tygodniu Msze św. w dni powszednie będą celebrowane codziennie o godz. 8.00 i 16.00, a w niedzielę o godz. 10.00 i 12.00. Natomiast katechezy parafialne dla dzieci i młodzieży odbywać się będą w trzech grupach wiekowych w następujących terminach: 

 

Grupa I – klasy 0-3 – w poniedziałek o godz. 15.00; 

Grupa II – klasy 4-6 – w środę o godz. 15.00; 

Grupa III – klasy 7-9 – w piątek po Mszy św. o godz. 16.00 czyli około godz. 16.30. 

 

  1. W poniedziałek, 15 listopada, przeżywamy Wspomnienie Wszystkich Zmarłych Rodziny Karmelitańskiej. Ufamy Bożemu miłosierdziu i wstawiennictwu Maryi Panny, że zostaną oni włączeni do grona zbawionych i staną się uczestnikami radości Świętych. W związku z tym w dalszym ciągu prosimy wiernych o zgłaszanie do kancelarii parafialnej imion i nazwisk swoich zmarłych, których moglibyśmy polecać Miłosierdziu Bożemu w każdą niedzielę w wypominkach rocznych przed Mszą św. przez cały rok począwszy od pierwszej niedzieli Adwentu, czyli od początku nowego roku liturgicznego. 

 

  1. Doceniając Waszą życzliwość wobec nas, składamy serdeczne „Bóg zapłać” za sprzątanie i wystrój naszego kościoła, a także za dary do kuchni klasztornej i wszelką okazaną nam pomoc. Niech Bóg za Wasze zaangażowanie i ofiarne serce stokroć Wam wynagrodzi Swym błogosławieństwem. 

 

  1. Błagajmy teraz dobrego Boga o pokój i stabilizację w Ukrainie, o zgodę i miłość w naszych rodzinach oraz w sąsiedztwie, a także o Jego błogosławieństwo dla wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia: Pod Twoją obronę… 

 

Módlmy się także za wszystkich bliskich naszemu sercu zmarłych, zwłaszcza zaś za + o. Romana Dąbrowskiego O.Carm, oraz tych wszystkich, których rocznica śmierci przypada w tym tygodniu: Wieczny odpoczynek…