Ogłoszenia Duszpasterskie Na 32 Niedzielę Zwykłą 7 listopada 2021 r. 

 

 

  1. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia i święta liturgiczne: 

 

Poniedziałek Wspomnienie św. Elżbiety od Trójcy Przenajświętszej, dziewicy; 

Wtorek Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; 

Środa Wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; 

Czwartek Wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa; 

Piątek Wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika; 

Sobota Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę. 

 

  1. W tym tygodniu Msze św. w dni powszednie będą celebrowane codziennie o godz. 16.00, a w niedzielę o godz. 10.00 i 12.00. Natomiast katechezy parafialne dla dzieci i młodzieży odbywać się będą w trzech grupach wiekowych w następujących terminach: 

 

Grupa I – klasy 0-3 – w poniedziałek o godz. 15.00; 

Grupa II – klasy 4-6 – w środę o godz. 15.00; 

Grupa III – klasy 7-9 – w piątek po Mszy św. o godz. 16.00, czyli około godz. 16.30. 

 

  1. W poniedziałek przeżywaliśmy Uroczystość Wszystkich Świętych, a we wtorek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, kiedy to modliliśmy się za tych wszystkich, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca. Z uwagi na to, że zawsze należy pamiętać o naszych zmarłych, podobnie jak w ubiegłych latach o tej porze, prosimy wiernych o zgłaszane do kancelarii parafialnej imiona i nazwiska swoich zmarłych, których moglibyśmy polecać Miłosierdziu Bożemu w każdą niedzielę w wypominkach rocznych przed Mszą św. przez cały rok począwszy od pierwszej niedzieli Adwentu, czyli od początku nowego roku liturgicznego. 

 

  1. Doceniając Waszą życzliwość wobec nas, składamy serdeczne „Bóg zapłać” za sprzątanie i wystrój naszego kościoła, a także za dary do kuchni klasztornej i wszelką okazaną nam pomoc. Niech Bóg za Wasze zaangażowanie i ofiarne serce stokroć Wam wynagrodzi Swym błogosławieństwem. 

 

  1. Błagajmy teraz dobrego Boga o pokój i stabilizację w Ukrainie, o zgodę i miłość w naszych rodzinach oraz w sąsiedztwie, a także o Jego błogosławieństwo dla wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia, zwłaszcza dla naszego ks. biskupa Leona Małego, który w przyszły wtorek będzie przeżywał swoje imieniny: Pod Twoją obronę… 

 

Módlmy się także za wszystkich bliskich naszemu sercu zmarłych, zwłaszcza zaś za + o. Romana Dąbrowskiego O.Carm, oraz tych wszystkich, których rocznica śmierci przypada w tym tygodniu: Wieczny odpoczynek…