Ogłoszenia Duszpasterskie Na 28 Niedzielę Zwykłą 10 października 2021 r

1. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia i święta liturgiczne:

Poniedziałek – Wspomnienie św. Jana XXIII, papieża;
Wtorek – Wspomnienie bł. Jana Beyzyma, prezbitera;
Środa – Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera;
Czwartek – Wspomnienie św. Kaliksta I, papieża i męczennika; albo
św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy;
Piątek – Święto św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła;
Sobota – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę.

2. Przeżywamy miesiąc październik, kiedy w sposób szczególny czcimy Maryję odmawiając Jej ulubioną modlitwę – modlitwę różańcową. W naszym Sanktuarium Nabożeństwa Różańcowe są sprawowane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00. W trzy pierwsze niedziele (3, 10 i 17 października) nabożeństwo to będzie odprawione po Mszy św. o godz. 10.00, a w dwie następne niedziele (24 i 31 października) po Mszy św. o godz. 12.00.

3. Katechezy parafialne dla dzieci i młodzieży odbywać się będą w tym tygodniu w trzech grupach wiekowych w następującej kolejności:

Grupa I – klasy 0-3 – w poniedziałek o godz. 16.00;
Grupa II – klasy 4-6 – w środę o godz. 16.00;
Grupa III – klasy 7-9 – w piątek o godz. 16.00.

4. Zbliża się miesiąc listopad – czas, kiedy w sposób szczególny modlimy się za naszych zmarłych. Prosimy zatem o zabranie z sobą kartek wypominkowych, które są rozłożone na bocznych ołtarzach, i czytelne wpisanie na nich imion waszych zmarłych. Te wypełnione kartki wypominkowe prosimy przynieść do zakrystii, abyśmy mogli tych zmarłych polecać w naszej wspólnej modlitwie Miłosierdziu Bożemu w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny.

5. Doceniając Waszą życzliwość wobec nas, składamy serdeczne „Bóg zapłać” za sprzątanie i wystrój naszego kościoła, a także za dary do kuchni klasztornej i wszelką okazaną nam pomoc. Niech Bóg za Wasze zaangażowanie i ofiarne serce stokroć Wam wynagrodzi Swym błogosławieństwem.

6. Błagajmy teraz dobrego Boga o pokój w Ukrainie i o odpowiednią pogodę zwłaszcza na czas prac polowych. Módlmy się również przez wstawiennictwo Matki Najświętszej o Boże błogosławieństwo dla wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia. Prośmy także Pana o dar życia wiecznego dla wszystkich bliskich naszemu sercu zmarłych, zwłaszcza za + o. Romana Dąbrowskiego O.Carm, oraz tych wszystkich, których rocznica śmierci przypada w tym tygodniu. Uczynimy to podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu i różańca.