Ogłoszenia Duszpasterskie Na 27 Niedzielę Zwykłą 03 października 2021

1. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia liturgiczne:

Poniedziałek – Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;
Wtorek – Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;
Środa – Wspomnienie św. Brunona, prezbitera;
Czwartek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej;
Sobota – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę.

2. W tym tygodniu Msze św. będą celebrowane codziennie o godz. 17.00 a w przyszłą niedzielę, 10 października, o godz. 10.00 i 12.00.

3. Pragnę serdecznie powitać w naszej wspólnocie parafialnej o. Bogdana Megera O.Carm, który co najmniej przez następne trzy lata będzie służył Bogu i ludziom w naszej parafii i wspólnocie klasztornej. Niech Pan Bóg błogosławi mu w jego posłudze, obdarzy zdrowiem, a Matka Najświętsza i nasza patronka św. Anna wyproszą potrzebne mu łaski. Szczęść Boże.

4. Przeżywamy miesiąc październik, kiedy w sposób szczególny czcimy Maryję odmawiając Jej ulubioną modlitwę – modlitwę Różańcową. W naszym Sanktuarium Nabożeństwa Różańcowe są sprawowane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00. W trzy pierwsze niedziele (3, 10 i 17 października) nabożeństwo to będzie odprawione po Mszy św. o godz. 10.00, a w dwie następne niedziele (24 i 31 października) po Mszy św. o godz. 12.00.

5. Katechezy parafialne dla dzieci i młodzieży odbywać się będą w tym tygodniu w trzech grupach wiekowych w następującej kolejności:

Grupa I – klasy 0, 1, 2, i 3 – w poniedziałek o godz. 16.00;
Grupa II – klasy 4, 5 i 6 – w środę o godz. 16.00;
Grupa III – klasy 7, 8 i 9 – w piątek o godz. 16.00.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca (07 października 2021). Po Mszy św. o godz. 17.00 będziemy prosić Pana o powołania kapłańskie i zakonne oraz o umocnienie powołanych.

7. Doceniając Waszą życzliwość wobec nas, składamy serdeczne „Bóg zapłać” za sprzątanie i wystrój naszego kościoła, a także za dary do kuchni klasztornej i wszelką okazaną nam pomoc. Niech Bóg za Wasze zaangażowanie i ofiarne serce stokroć Wam wynagrodzi Swym błogosławieństwem.

8. Błagajmy teraz dobrego Boga o pokój w Ukrainie i o odpowiednią pogodę zwłaszcza na czas prac polowych. Módlmy się również przez wstawiennictwo Matki Najświętszej o Boże błogosławieństwo dla wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia. Polecajmy również miłosierdziu Bożemu wszystkich bliskich naszemu sercu zmarłych, zwłaszcza + o. Romana Dąbrowskiego O.Carm, oraz tych wszystkich, których rocznica śmierci przypada w tym tygodniu. Uczynimy to podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu i różańca.