Ogłoszenia Duszpasterskie Na 26 Niedzielę Zwykłą 26 września 2021 r.

  1. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia i święta liturgiczne:

 

Poniedziałek            –                    Wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera;

Wtorek                     –                    Wspomnienie św. Wacława, męczennika;

Środa                       –                    Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;

Czwartek                 –                    Wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;

Piątek                      –                    Święto św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy

                                                           i doktora Kościoła;

Sobota                     –                    Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.

 

2. W tym tygodniu Msze św. będą celebrowane codziennie o godz. 17.00, a w przyszłą niedzielę, 03 października, o godz. 10.00 i 12.00.

 

3. W piątek, 01 października, rozpoczyna się miesiąc różańcowy. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele będą odprawiane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00, zaś w niedziele po Mszy św. o godz. 10.00. Za pobożne odmówienie cząstki Różańca w tym miesiącu można uzyskać w kościele odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, a w domu odpust cząstkowy. Zachęcamy i zapraszamy do tej prostej a zarazem pięknej i głębokiej modlitwy tutaj w kościele lub w domach.

 

4.Z uwagi na zmianę czasu sprawowania Mszy św. katechezy w tym tygodniu dla dzieci i młodzieży odbywać się będą w następującej kolejności:

 

Grupa I – klasy 0, 1, 2, i 3 – w poniedziałek o godz. 16.00;

Grupa II – klasy 4, 5 i 6 – w środę o godz. 16.00;

Grupa III – klasy 7, 8 i 9 – w piątek o godz. 16.00.

 

5.W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Komunia św. i inne sakramenty dla chorych będą udzielane w piątek, 01 października, od godz. 10.00. W pierwszy piątek, 01 października, po wieczornej mszy św. o godz. 17.00 będzie wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 16.30 odmówimy Litanię do Najświętszej Maryi Panny. Okazja do spowiedzi będzie jak zwykle pół godziny przed Mszą św. W sobotę, 02 października, przypada pierwsza sobota miesiąca. Wieczorem po Mszy św. o godz. 17.00 rozpocznie się wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której odmówimy różaniec w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy i zniewagi poczynione Jej i Jej Synowi, a także Litanię do Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy.

 

6.Doceniając Waszą życzliwość wobec nas, składamy serdeczne „Bóg zapłać” za sprzątanie i wystrój naszego kościoła, a także za dary do kuchni klasztornej i wszelką okazaną nam pomoc. Niech Bóg za Wasze zaangażowanie i ofiarne serce stokroć Wam wynagrodzi Swym błogosławieństwem.

 

7. Błagajmy dobrego Boga o pokój w Ukrainie i o odpowiednią pogodę zwłaszcza na czas prac polowych. Módlmy się również przez wstawiennictwo Matki Najświętszej o Boże błogosławieństwo dla wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia. Prośmy także za wszystkich bliskich naszemu sercu zmarłych, zwłaszcza + o. Romana Dąbrowskiego O.Carm, oraz tych wszystkich, których rocznica śmierci przypada w tym tygodniu: Uczynimy to podczas adoracji Najświętszego Sakramentu i nabożeństwa do naszej Patronki św. Anny.