Ogłoszenia Duszpasterskie Na 25 Niedzielę Zwykłą 19 września 2021 r.

  1. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia i święta liturgiczne:

 

Poniedziałek            –                    Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon,

                                                           prezbitera, Pawła ChongHasang i Towarzyszy;

Wtorek                     –                    Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty;

Czwartek                 –                    Wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera;

Sobota                       –                    Wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa.

 

  1. W tym tygodniu Msze św. będą celebrowane według zwykłego porządku, czyli w dni powszednie o 8.00 i 18.00, a w przyszłą niedzielę, 26 września, o godz. 10.00 i 12.00.

 

  1. W najbliższą niedzielę przypada 26 dzień miesiąca września. Będzie to równocześnie ostatnia niedziela miesiąca, a więc po Mszach św. o godz. 10.00 i 12.00 będzie wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której będzie sprawowane nabożeństwo do św. Anny. Będziemy modlić się do Boga przez wstawiennictwo naszej Patronki o pomyślność dla naszej parafii i dla całej Ukrainy. Będzie to okazja do gorliwszej modlitwy w naszych intencjach, które prosimy wypisać w Księdze Próśb i Łask, która będzie znajdować się na stoliku w krużgankach. Niech to wspomnienie naszej Patronki będzie dla nas okazją do wzmocnienia naszej wiary.

 

4. W tym tygodniu rozpoczniemy katechezy parafialne dla dzieci i młodzieży w salce katechetycznej nad zakrystią. Katechezy będą się odbywać w trzech grupach wiekowych w następującej kolejności:

 

Grupa I – klasy 0, 1, 2, i 3 – w poniedziałek o godz. 17.00;

Grupa II – klasy 4, 5 i 6 – w środę o godz. 17.00;

Grupa III – klasy 7, 8 i 9 – w piątek o godz. 17.00.

 

Jeśliby komuś nie odpowiadał dany termin prosimy się do nas zgłosić w celu ustalenia dogodniejszego czasu katechezy. Zapisy będą prowadzone w czasie najbliższych spotkań katechetycznych, na które serdecznie zapraszamy.

 

5.Doceniając Waszą życzliwość wobec nas, składamy serdeczne „Bóg zapłać” za sprzątanie i wystrój naszego kościoła, a także za dary do kuchni klasztornej i wszelką okazaną nam pomoc. Niech Bóg za Wasze zaangażowanie i ofiarne serce stokroć Wam wynagrodzi Swym błogosławieństwem.

 

6. Błagajmy teraz dobrego Boga o pokój w Ukrainie i o odpowiednią pogodę zwłaszcza na czas prac polowych. Módlmy się również przez wstawiennictwo Matki Najświętszej o Boże błogosławieństwo dla wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia: Pod Twoją obronę…

 

Módlmy się także za wszystkich bliskich naszemu sercu zmarłych, zwłaszcza zaś za + o. Romana Dąbrowskiego O.Carm, oraz tych wszystkich, których rocznica śmierci przypada w tym tygodniu: Wieczny odpoczynek…