Ogłoszenia Duszpasterskie Na 23 Niedzielę Zwykłą 05 września 2021 r.

  1. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia i święta liturgiczne:

 

Wtorek          –                    Wspomnienie św. Melchiora Grodeckiego, prezbitera i męczennika;

Środa            –                    Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny;

Czwartek      –                    Wspomnienie św. Piotra Klawera, prezbitera;

Sobota          –                    Wspomnienie bł. Marii od Jezusa, dziewicy.

 

2. W tym tygodniu Msze św., oprócz środy 08 września, oraz soboty 11 września, będą celebrowane według normalnego porządku, czyli w dni powszednieo godz. 8.00 i 18.00, a w przyszłą niedzielę o godz. 10.00 i 12.00. W środę 08 września Msze św. będą celebrowane o godz. 10.00 i 18.00, a w sobotę 11 września Msza św. nie będzie sprawowana.

 

3. W środę, 08 września, przeżywać będziemy Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny zwane popularnie jako Matki Bożej Siewnej. Z tej racji po Mszach św. o godz. 10.00 i 00 będzie poświęcenie ziarna siewnego.

 

 

4. W sobotę, 11 września, Msza św. nie będzie sprawowana z uwagi na wyjazd na Kongregację Generalną do Lwowa, jeżeli wystarczająco poprawi się mój stan zdrowia. W związku z tym prosimy również o posprzątanie naszego kościoła w piątek 10 września.

 

5. Katechezy parafialne dla dzieci i młodzieży rozpoczną się w przyszłym tygodniu po niedzieli 12 września 2021 r., z uwagi na zły stan mojego zdrowia.

 

6. Składam serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim naszym parafianom za modlitwę o mój powrót do zdrowia i za zamówioną Msze św. w tej intencji. Pragnę również podziękować o. Romanowi Tupajowi, przeorowi i proboszczowi Parafii p.w. Matki Bożej Fatimskiej w Lipinach za to, że w tym trudnym dla mnie czasie choroby zgodził się mnie zastępować w naszej parafii.

 

7. Doceniając Waszą życzliwość wobec nas, dziękujemy za sprzątanie i wystrój kościoła, a także za dary do kuchni klasztornej i wszelką okazaną nam pomoc. Niech Bóg za Wasze zaangażowanie i ofiarne serce stokroć Wam wynagrodzi Swym błogosławieństwem.

 

8.Błagajmy dobrego Boga o pokój w Ukrainie i o odpowiednią pogodę zwłaszcza na czas prac polowych. Módlmy się również przez wstawiennictwo Matki Najświętszej o Boże błogosławieństwo dla o. Romana Tupaja oraz dla wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia: Pod Twoją obronę…

 

Módlmy się także za wszystkich bliskich naszemu sercu zmarłych, zwłaszcza zaś + o. Romana Dąbrowskiego O.Carm oraz tych wszystkich, których rocznica śmierci przypada w tym tygodniu: Wieczny odpoczynek…