Ogłoszenia Duszpasterskie Na 22 Niedzielę Zwykłą 29 sierpnia 2021 r.

  1. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia liturgiczne:

 

Poniedziałek              –                     Wspomnienie św. Teresy od Jezusa, pamiątka przebicia serca;

Środa                         –                     Wspomnienie św. Teresy Małgorzaty od Najświętszego

                                                           Serca Jezusa, dziewicy;

Piątek                         –                     Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora                                                                Kościoła;

Sobota                        –                     Wspomnienie błogosławionych dziewic i męczennic Marii Stelli

                                                           i Towarzyszek.

 

2. W dniu dzisiejszym przeżywamy w naszej parafii Święto Zbiorów czyli Dożynki Parafialne. Dziękujemy wszystkim, którzy dzisiaj przynieśli do kościoła płody roli, aby poświęciwszy je przedstawić Panu i podziękować dobremu Bogu za tegoroczne plony. Módlmy się, aby nikomu nigdy nie zabrakło codziennego chleba i aby zawsze była w nas wyobraźnia miłosierdzia, wyrażająca się w naszej umiejętności dzielenia się tym, co otrzymujemy od Miłosiernego Boga z naszymi braćmi i siostrami.

 

3. W tym tygodniu msze św. będą celebrowane według normalnego porządku, czyli w dni powszednie o godz. 8.00 i 18.00, a w przyszłą niedzielę o godz. 10.00 i 12.00.

 

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek, 02 września, na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne, a także o umocnienie powołanych. Komunia św. i inne sakramenty dla chorych będą udzielane w piątek, 03 września, od godz. 10.00. W pierwszy piątek miesiąca września, 03 września, po wieczornej mszy św. o godz. 18.00 będzie wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi będzie pół godziny przed Mszą św. W sobotę, 04 września, przypada pierwsza sobota miesiąca. Wieczorem po Mszy św. o godz. 18.00 rozpocznie się wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której odmówimy różaniec w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy i zniewagi poczynione Jej i Jej Synowi, a także Litanię do Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy.

 

5.W tym tygodniu rozpoczynamy również nowy rok szkolny i katechetyczny. Katechezy parafialne dla dzieci i młodzieży rozpoczną się w przyszłym tygodniu, czyli po 05 września b.r. Msza św. na rozpoczęcie roku katechetycznego będzie sprawowana w przyszłą niedzielę, 05 września o godz. 10.00 z okolicznościowym pobłogosławieniem tornistrów i przyborów szkolnych. Bardzo serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na tę Mszę św. Proszę zabrać z sobą również tornistry z przyborami szkolnymi.

 

6.Doceniając Waszą życzliwość wobec nas, dziękujemy za sprzątanie i wystrój kościoła, a także za dary do kuchni klasztornej i wszelką okazaną nam pomoc. Niech Bóg za Wasze zaangażowanie i ofiarne serce stokroć Wam wynagrodzi Swym błogosławieństwem.

 

7. Prośmy Pana o dobrą pogodę na czas prac polowych. Przez wstawiennictwo Matki Najświętszej módlmy się o Boże błogosławieństwo dla dzieci i młodzieży rozpoczynających naukę w szkole, a także dla wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia: Pod Twoją Obronę…

 

I za wszystkich bliskich naszemu sercu zmarłych, zwłaszcza śp. o Romana Dąbrowskiego O.Carm oraz tych, których rocznica śmierci przypada w tym tygodniu: Wieczny odpoczynek…

 

A teraz będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu w czasie którego będziemy dziękować Bogu za tegoroczne plony i prosić Go o dalsze błogosławieństwo i obfite łaski.