Uroczystości pogrzebowe o. Romana Dąbrowskiego

W sobotę 23 stycznia 2021 r. na wieczne spotkanie z Bogiem odszedł O. Roman Dąbrowski, karmelita. Zmarł w szpitalu w Krakowie. Przeżył 59 lat, w zakonie 36 lat, a w posłudze kapłańskiej blisko 31 lat. W ostatnich latach pracował na Ukrainie, jako przeor Klasztoru, proboszcz Parafii i kustosz Sanktuarium Św. Anny w Sąsiadowicach (w dekanacie Sambor na terenie archidiecezji lwowskiej). Wcześniej swoją posługę duszpasterską i zakonną sprawował w wielu innych karmelitańskich klasztorach.
Śp. O. Romana polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Bazylice Karmelitów “Na Piasku” w Krakowie w środę 27 stycznia br. pod przewodnictwem Metropolity Lwowskiego Księdza Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego. 

O godz. 11.45 wprowadzenie trumny z ciałem do kościoła, o 12.00 – nabożeństwo różańcowe, o 12.30 – Msza św. Pogrzebowa i o godz. 14.15 eksporta do Grobowca Karmelitów na Cmentarzu Batowice. 

Z nadzieją na zmartwychwstanieBracia Karmelici, Rodzina i Przyjaciele