Ogłoszenia Duszpasterskie  na 4 Niedzielę Zwykłą  30 stycznia 2022 r. 

  1. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia i święta liturgiczne:

 

Poniedziałek – Wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera;

Środa – Święto Ofiarowania Pańskiego – błogosławienie gromnic;

Czwartek – Wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika;

albo wspomnienie św. Oskara, biskupa;

Piątek – Wspomnienie bł. Marii Eugeniusza od Dzieciątka Jezus;

Sobota – Wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy – błogosławieństwo wody i chleba;

 

  1. Msze św. w dni powszednie będą sprawowane codziennie o godz. 8.00 i 16.00 z wyjątkiem poniedziałku, 31 stycznia, i czwartku, 3 lutego. W te dni Msze św. o godz. 16.00 nie będą celebrowane z uwagi na nasz wyjazd do Sołonki na Dzień Osób Konsekrowanych (poniedziałek) i na Dekanalny Dzień Skupienia do Dobromila (czwartek). W Święto Ofiarowania Pańskiego, które przypada w środę, 2 lutego, Msze św. będą sprawowane o godz. 10.00 i 16.00. Intencja przyjęta na godz. 12.00 będzie odprawiona o godz. 16.00.

 

  1. Święto Ofiarowania Pańskiegozwane jest popularnieŚwiętem Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu przynosimy do kościoła świece, by je poświęcić w czasie Mszy św., aby Wszechmogący Bóg przez wstawiennictwo Matki Najświętszej chronił nas od piorunów i wszelkich niebezpieczeństw. W tym dniu modlimy się za wszystkie osoby zakonne w ramach Światowego Dnia Życia Konsekrowanego. W to święto kończy się czas śpiewania kolęd. Prosimy młodzież o pomoc w rozebraniu dekoracji świątecznych w kościele po Mszy św. o godz. 16.00.

 

  1. Katechezy parafialne dla dzieci i młodzieży w tym tygodniu odbędą się w następujących terminach:

 

Grupa II – klasy 4-6 – w środę o godz. 15.00; 

Grupa III – klasy 7-9 – w piątek po Mszy św. o godz. 16.00. 

 

W poniedziałek, 31 stycznia, nie będzie katechezy dla dzieci najmłodszych z uwagi na nasz wyjazd do Sołonki.

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek, 3 lutego, będziemy modlić się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne, a także o umocnienie powołanych. Komunia św. i inne sakramenty dla chorych będą udzielane w piątek, 04 lutego, od godz. 10.00. W pierwszy piątek, 04 lutego, po wieczornej mszy św. o godz. 16.00 będzie wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi będzie pół godziny przed Mszą św. 5 lutego przypada pierwsza sobota miesiąca. Wieczorem po Mszy św. o godz. 16.00 rozpocznie się wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której odmówimy różaniec w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy i zniewagi poczynione Jej i Jej Synowi, a także Litanię do Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy.

 

  1. Doceniając Waszą życzliwość wobec nas, składamy serdeczne „Bóg zapłać” za sprzątanie i wystrój naszego kościoła, a także za dary do kuchni klasztornej i wszelką okazaną nam pomoc. Niech Bóg za Wasze zaangażowanie i ofiarne serce stokroć Wam wynagrodzi Swym błogosławieństwem.

 

  1. Błagajmy Pana o Jego błogosławieństwo dla naszych rodzin. Módlmy się również przez wstawiennictwo Matki Najświętszej o ustanie pandemii koronowirusa oraz o Boże błogosławieństwo dla wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia. Prośmy również Boga za wszystkich bliskich naszemu sercu zmarłych, zwłaszcza zaś za śp. o Romana Dąbrowskiego O.Carm oraz tych wszystkich, których rocznica śmierci przypada w tym tygodniu. Uczynimy to podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu i adoracji.