Ogłoszenia Duszpasterskie na 2 Niedzielę Zwykłą 16 stycznia 2022 r. 

  1. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia liturgiczne: 

 

Poniedziałek Wspomnienie św. Antoniego, opata; 

Środa Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa; 

Czwartek Wspomnienie św. Fabiana, papieża i męczennika; 

albo wspomnienie św. Sebastiana, męczennika; 

Piątek Wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy; 

Sobota Wspomnienie NMP w sobotę; 

albo wspomnienie św. Wincentego, diakona i męczennika; 

Niedziela 3 Niedziela Zwykła. 

 

  1. W tym tygodniu Msze św. w dni powszednie będą sprawowane codziennie o godz. 8.00 i 16.00 a w przyszłą niedzielę, 23 stycznia, o godz. 10.00 i 12.00. Katechezy parafialne dla dzieci i młodzieży są odwołane ze względu na ferie świąteczne, które potrwają do 20 stycznia. 

 

  1. Od 18 do 25 stycznia przypada Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za uczestniczenie w kilku nabożeństwach sprawowanych o jedność chrześcijan oraz wezmą udział w zakończeniu tego tygodnia. 

 

  1. W piątek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w sobotę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. W naszych modlitwach pamiętajmy o naszych babciach i dziadkach oraz polecajmy ich Bogu przez wstawiennictwo św. Anny – Babci Pana Jezusa, aby wyprosiła u Boga Jego błogosławieństwo dla żyjących, a dla zmarłych radość życia wiecznego w Jego chwale. 

 

  1. Doceniając Waszą życzliwość wobec nas, dziękujemy za sprzątanie kościoła, a także za dary do kuchni klasztornej i wszelką okazaną nam pomoc, zwłaszcza przy załatwianiu formalności urzędowych we Lwowie związanych z uaktualnieniem statutów naszej parafii oraz z przedłużeniem pobytu na Ukrainie o. Bogdana. Niech Bóg za Wasze zaangażowanie i ofiarne serce stokroć Wam wynagrodzi Swym błogosławieństwem. 

 

  1. Błagajmy teraz dobrego Boga o pokój i stabilizację w Ukrainie, o zgodę i miłość w naszych rodzinach oraz w sąsiedztwie, a także o Jego błogosławieństwo dla wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia. Pod Twoją obronę…

 

Módlmy się także za wszystkich bliskich naszemu sercu zmarłych, zwłaszcza zaś za śp. o. Romana Dąbrowskiego O.Carm, oraz tych wszystkich, których rocznica śmierci przypada w tym tygodniu. Wieczne odpoczywanie…