2 niedziela adwentu

Ogłoszenia Duszpasterskie

na II Niedzielę Adwentu

05 grudnia 2021 r.

 

  1. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia i uroczystości liturgiczne:

 

Poniedziałek               –                     Wspomnienie św. Mikołaja, biskupa;

Wtorek                       –                     Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;

Środa                          –                     Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny;

Czwartek                    –                     Wspomnienie św. Jana Diego Cuauhtlatoatzin;

Piątek                          –                     Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Loretańskiej;

Sobota                         –                     Wspomnienie św. Damazego I, papieża.

 

  1. Przeżywamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Zachęcamy do dobrego wykorzystania tego czasu, poprzez pojednanie się z Bogiem i z ludźmi oraz pełnienie dobrych uczynków. Bierzmy udział w mszach św. roratnich, które w naszym kościele celebrowane są w środy i piątki o godz. 16.00. Na roraty przynosimy lampiony i świece, które zapalone mają nam uzmysłowić, że oczekujemy przyjścia prawdziwego Światła – Jezusa Chrystusa. Dzieci na każde roraty przynoszą nowe serduszka własnoręcznie wykonane i podpisane, na których wypisują dobre uczynki – z nich losujemy dziecko, które do następnych Rorat zabiera do domu figurkę Dzieciątka Jezus, aby modląc się przy niej z całą rodziną prosić Boga o dobre przeżycie Adwentu.

 

  1. W środę, 08 grudnia, będziemy przeżywać Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w tym dniu będą sprawowane o godz. 10.00 oraz 16.00. Jest to jedno z największych świąt katolickich, dlatego niech nas nie zabraknie na Mszy św. i w miarę naszych możliwości powstrzymajmy się w tym dniu od prac niekoniecznych.

 

  1. Przypominamy, że w okresie Adwentu katechezy parafialne są odwołane. Wszystkie dzieci i młodzież zapraszamy natomiast do uczestniczenia w Roratach w środy i piątki o godz. 16.00.

 

  1. Zorganizowano zbiórkę pieniędzy na tablicę upamiętniającą śp. o Romana Dąbrowskiego O.Carm, oraz kupno 200 m kabla elektrycznego, który będzie służył na oświetlenie naszego kościoła i klasztoru. Zebrano razem 15500 hrywien. Serdecznie dziękujemy za Waszą życzliwość i hojność.

 

  1. Dziękujemy Konsulatowi Generalnemu RP we Lwowie za przekazanie kwoty 5500 hrywien na zorganizowanie prezentów mikołajowych dla dzieci z naszej parafii, które zostały już zakupione i będą im wręczone w poniedziałek 6 grudnia po Mszy św. o godz. 16.00. Zapraszamy dzieci i młodzież oraz wszystkich naszych parafian na tę Mszę św.

 

  1. Doceniając Waszą życzliwość wobec nas, dziękujemy za sprzątanie i wystrój kościoła, a także za dary do kuchni klasztornej i wszelką okazaną nam pomoc. Niech Bóg za Wasze zaangażowanie i ofiarne serce stokroć Wam wynagrodzi Swym błogosławieństwem.

 

  1. Błagajmy teraz dobrego Boga o pokój i stabilizację w Ukrainie, o zgodę i miłość w naszych rodzinach oraz w sąsiedztwie, a także o Jego błogosławieństwo dla wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia. Pod Twoją obronę…

 

Módlmy się także za wszystkich bliskich naszemu sercu zmarłych, zwłaszcza zaś za śp. o. Romana Dąbrowskiego O.Carm, oraz tych wszystkich, których rocznica śmierci przypada w tym tygodniu. Wieczne odpoczywanie…