Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

na 16 niedzielę zwykłą

23 lipca 2017 r.

 

 1. Dziś Chrystus w przypowieściach wzywa nas do dobrych uczynków, które przygotują nas na Sąd Ostateczny. Od dziś rozpoczynamy triduum przed uroczystością św. Anny. Zapraszamy wszystkich jutro i pojutrze na Mszę św. o godz. 18.oo., i nabożeństwo ku czci naszej Patronki.
 2. Jutro 24.07., wspomnienie św. Olgi – księżnej kijowskiej, a we wtorek 25. 07. święto św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących.

W środę 26. 07. obchodzimy Uroczystość odpustową św. Anny – Matki NMP. Uroczystej Mszy św. o godz. 11.oo. będzie przewodniczył JE ks. Bp Marian Buczek. Będą też z nami o. Prowincjał , goście z Polski i Kapłani naszego dekanatu. Postarajmy się jak najlepiej przygotować i przeżyć tę uroczystość przez spowiedź i liczny udział we Mszy św. i procesji. Prosimy asystę i dzieci do sypania kwiatów. Prosimy nasz Sąsiadowicki zespól o uświetnienie tej uroczystości przez śpiew i muzykę. Niech ta uroczystość będzie dla nas wyznaniem wiary i wyrazem naszej wdzięczności św. Annie za to, że jest z nami i opiekuje się nami.

W piątek 28. 07.,  wspomnienie św. Włodzimierza, księcia kijowskiego i kolejna rocznica chrztu Rusi Kijowskiej – Ukrainy w 988r. W sobotę 29 lipca wspomnienie św. Marty.

W przyszłą niedzielę 30 lipca, ostatnia niedziela miesiąca – adoracyjna.

 1. Bóg zapłać młodzieży naszej parafii za pomoc w sprzątaniu klasztoru po remontach.  Proszę też o dodatkowe sprzątanie kościoła we wtorek przed odpustem.
 2. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej, za kwiaty i sprzątanie kościoła. Ukończyliśmy szczęśliwie nasze remonty, sklepienia i wewnątrz klasztoru. Bardzo serdecznie dziękujemy za przygotowanie obiadów,  niech dobry Bóg wam szczodrze wynagrodzi swym błogosławieństwem.
 3. Tydzień temu odbył się pogrzeb śp. Genowefy Krzysztanowicz. Polećmy Ją dobremu Bogu…Wieczny odpoczynek.

Za chwilę rozpoczniemy modlitwy ku czci św. Anny w pierwszym dniu naszego triduum przed odpustem. Polećmy Chrystusowi obecnemu w Najśw. Sakramencie przez wstawiennictwo Matki Bożej  i św. Anny naszą parafię, prośmy o pokój dla Ukrainy i dla nas wszystkich.

Po Mszy św. będzie, poświęcenie pojazdów.

 

 

 

Karmelici + 380967170937

 

1 myśl na “Ogłoszenia

 1. Witam, mieszkam w Brazylii. Moi dziadkowie, ojciec i ciotka, urodzony w Sąsiadowicach i zostali ochrzczeni i ślub w tym kościele. Proszę proszę, że modlimy się Mszę w ich imieniu. Dziękuję bardzo. Przepraszam użyć google tłumacz, ale niestety nie mówię po polsku.
  Masa intencji w imieniu:
  Stanisław Olszewski
  Klementyny Anny Olszewski
  Genoveva Olszewski
  Emil Edward Olszewski

Dodaj komentarz